Jawa - Moto - ČZ VETERAN CLUB MŠENO - Flattrack: Flat track 2020

Jawa - Moto - ČZ VETERAN CLUB MŠENO

Flattrack: Flat track 2020

Letošní sezóna Flat tracku začala poněkud později. První závod se jel 18.7 2020 v Mariánských lázních a tradičně se ho zůčastnil náš jezdec Jiří Slezák st. a po roční pauze také Jiří Slezák ml. V Mariánských lázních je dráha velmi dlouhá (1km) a také rychlá a tudíž náročná na výdrž strojů. Nám stroje stačily a tak Jiří Slezák ml. obsadil 2. místo a Jiří Slezák st. 3.místo. Předběhl je pouze vítěz minulých ročníků.

1.8. 2020 se jel závod v Kopřivnici, kde byl celý stadion včetně vnitřních běžeckých drah nově zrekonstruován a tudíž se kropilo víc, než je pro naše závody ideálně potřeba. Dráha byla tudíž místy hluboká a klouzavá. Naši jezdci si vedli dobře až do třetí rozjížďky, kdy se Jiří Slezák ml. po startu nevešel mezi dva jezdce a po pádu skončil v Jičínské nemocnici s podezřením na zlomený kotník, což se naštěstí nepotvrdilo. Sezóna pro něj ovšem bohužel stejně skončila. Jiří Slezák st. po neskutečném boji ve finálové jízdě, kdy se o první místo střídal s Jardou Franců, nakonec vyhrál o délku půl motorky.

V pátek 4.9.2020 se v Pradubicích konal odložený závod z jara. Pro tuto dráhu byl nezvyklý její měkký povrch, což se projevilo v zatáčkách, kde se vytvářelo hodně kolejí. Bylo těžké najít si ideální stopu pro jednotlivé rozjížďky. Finále proběhlo podle stejného scénáře jako v Kopřivnici, pouze s opačným výsledkem – vyhrál Jarda Franců, který dojel o délku motorky před Jiřím Slezákem st.

Hned následující den 5.9.2020 se jel závod v Divišově. Naštěstí máme dvě závodní motorky, což se hodilo a tak jsme je vystřídali. Rozjížďky probíhaly v pohodě a Jiří Slezák st. šel do finále z první lajny – super start a vedení až do cíle.

Po skončení těchto čtyř závodů měli na prvním místě stejně bodů jak jiří Slezák st., tak Jarda Franců. O vítězi měl rozhodnout poslední závod sezóny ve Svitavách. Bohužel byl poslední závod vzhledem ke covidové situaci zrušen. Na jednání komise PD se usneslo, že vítěz sezóny 2020 bude ten, kdo vyhrál poslední závod, tedy závod v Divišově a tak titul putoval k Jiřímu Slezákovi st.

Pro příští sezónu chceme naši účast rozšířit o účast v kategorii Classic a tak sháníme nového jezdce, popřípadě mechanika na závody. Kontakt pro případné zájemce je +420774818897 – Jiří Slezák.


 

                                                                                S pozdravem tým  Veterán Mšeno