Jawa - Moto - ČZ VETERAN CLUB MŠENO - Flattrack: Flat track 2019

Jawa - Moto - ČZ VETERAN CLUB MŠENO

Flattrack: Flat track 2019

Sezóna Flat track 2019

 

Sezóna 2019 začala letos už 6.4. v Pardubicích. Náš letošní tým byl oslaben o jednoho jezdce, který z pracovních důvodů musel tuto sezónu vynechat. Druhý jezdec se zúčastnil jen sporadicky, nicméně náš jezdec číslo jedno – Jiří Slezák st. závodil kde se dalo.

Pradubice – tento první závod byl jedním slovem super – jak počasí, tak účast jezdců a v neposlední řadě tradičně skvělá trať. Jiřímu Slezákovi st. sice odešel  spojkový koš, přesto se mu podařilo na náhradním stroji vybojovat 3. místo.

Divišov – velmi zajímavý závod. Do naší nejprestižnější kategorie FT1 přijel závodit pětinásobný mistr světa ital Francesco Cecchini! Veteráni měli  opět slušně obsazené startovní pole, jelikož se zúčastnil i náš druhý jezdec Jaroslav Kýček. Kýček vybojoval 3.místo a Slezák 4. místo.

Liberec – liberecký závod byl pro nás velkým zklámáním, jelikož v tomto závodě vůbec nebyla vypsána kategorie veteránů a tudíž jsme se nemohli zúčastnit. Nutno dodat, že tomu tak bylo k velké škodě diváků, jelikož kategorie veteránů bývá jezdecky velmi zajímavě  obsazována.

Slaný – tento závod byl bohužel zrušen. V ranních hodinách závodu se přes Slaný přehnal silný přívalový déšt a znehodnotil závodní dráhu. Velká škoda, jelikož se pořadateli nepodařilo najít náhradní termín pro uspořádání nového závodu.

Kopřivnice – tento závod se vydařil Jardovi Kýčkovi, naopak pro Jiřího Slezáka st. se od začátku nevyvíjel moc dobře. Hned ve druhé rozjížďce zadřel kliku. Do finále nastoupil s náhradním strojem, který bohužel konkurenci nestačil a Slezák dojel na 6.místo. Kýček vybojoval krásné 3.místo.

Mariánské lázně – co se nepovedlo v Kopřivnici, to se vydařilo v Mariánských lázních. Konkurenci často vyřadily různé poruchy. Slezákovi to jelo perfektně a vybojoval 1.místo.

Svitavy – poslední závod sezóny dopadl dle očekávání a Slezák vybojoval 3.místo.

 

Shrnutí sezóny 2019

Jiří Slezák st. se snažil účastnit co nejvíce závodů, ovšem často ho provázely technické problémy – 1x spojka, 1x karburátor, 1x zadřená klika. Štěstí, že vozí náhradní stroj. V každém případě Slezák odjel všechny finální jízdy a v součtu celé sezóny skončil na krásném 2. místě, hned za nepřekonatelným Jradou France, který obhájil prvenství už potřetí v řadě.

Jarda Kýček si oproti minulé sezóně pohoršil a celkově skončil na 7. místě. Největší problém byla jeho účast pouze na pár závodech.

 

Necháme se překvapit, v jaké sestavě odjedeme sezónu 2020!

 

S pozdravem tým  Veterán Mšeno.