Jawa - Moto - ČZ VETERAN CLUB MŠENO - Flattrack: Flat track 2018

Jawa - Moto - ČZ VETERAN CLUB MŠENO

Flattrack: Flat track 2018

Sezóna Flat track 2018


Standartně se za náš klub v závodu Flat tracku účastní otec a syn - Jiří slezák st. a Jiří Slezák ml., ale letos k nim nově přibyl Jaroslav Kýček a tak si v pár větách shrneme jejich účast v sezóně 2018.
Reprezentují náš klub v kategorii Vetrán - v této kategorii jezdí pouze motocykly vyrobené do roku 1962. Krom toho se ve flattracku jezdí ještě dvě kategorie - Clasik - moto vyrobené do roku 1989 a elitní kategorie F11, kde mohou jet i ty nejnovější motocykly.

1. závod - 14.4. Pardubice
Závod proběhl bez větších obtíží (oproti loňsku, kdy se závod musel zrušit kvůli špatnému počasí a o náhradním termínu se ukončil dříve kvůli technickým problémům na stadionu).
2. místo Jiří Slezák ml.
3. místo Jiří Slezák st.

2. závod - 19.5. Liberec
Na tento závod doplnil Slezákovic dvojici zmíněný Jaroslav Kyček. Jarda začal závodit na osvědčené CŽ250, se kterou v minulosti jezdil jiný jezdec. Finále se nakonec nevyvedlo Jiřímu Slezákovi st. - nejdříve kvůli předčasnému startu, následně měl při opakování jízdy pád a tak byl ze závodu vyloučen. Finále jel velmi dobře Jiří Slezák ml. - vedl celých pět kol a nakonec ho předjel náš nový jezdec Jaroslav Kýček a tak vyhrál svůj první závod Flat tracku.
1. místo Jaroslav Kýček
2. místo Jiří Slezák ml.

3. závod - 17.6. Divišov
Zde nastoupil pouze Jiří Slezák st. a Jaroslav Kýček. Oba jezdci jezdili dobře, ale ani konkurence není pomalá. Tento závod s přehledem vyhrál konkurent Jan Brožek - nováček roku 2017. Jan Brožek, který doposud většinu závodů dojížděl na 4. místě, tak nás zde v Divišově všechny proškolil.
1. místo Jan Brožek
2. místo Jaroslav Kýček
4. místo Jiří Slezák st.
Fotky z Divišova zde

4. závod - 11.8. Kopřivnice
Zdejší závody byly ohroženy kvůli nepřízni počasí - pršelo prakticky celou noc a dokonce i v den závodu. Nicméně závody odstartovaly bez větších obtíží. Do Kopřivnice dorazila kompletní trojka závodníků. Bohužel se to neobešlo bez technických problémů. Jaroslavu Kyčkovi špatně fungovaly přední vidlice, Jiří Slezák st. nenastoupil do třetí rozjíždky kvůli ztrátě zajištění zadní osy - naštěstí pro něj se ztracený díl na dráze našel. Perfektně jedoucí Jiří Slezák ml. ve finále ztratil část vzduchového filtru a následně odešla svíčka. Ke vší smůle ještě došlo ke srážce s Jiřím Slezákem st., když setrvačností dojížděl k vnitřnímu okraji dráhy. V opakovaném finále dojeli:
2. místo Jiří Slezák st.
3. místo Jaroslav Kýček
Musím zmínit taky smolaře a zároveň vítěze z Divišova Jaroslava Brožka, který ve finále přidřel motor své Jawě 250 a odstoupil z prvního místa.

5. závod - 15.9. Chabařovice
Závod, který vešel do historie jako závod s nejvíce pády během jednoho závodu. Hned první jízda se musela 2x opakovat kvůli pádům. Několikrát se stalo, že do padlého jezdce najeli další dva. Toto se opakovalo prakticky při každé jízdě a dokonce i finále se neobešlo bez pádů a opakování. Postupně se během závodu - krom jednoho jezdce - vyváleli všichni snad 2x i 3x. Nejhůře dopadl hned v první jízdě Jan Brožek, kterého odvezla sanitka se zlomenou stehenní kostí v krčku. Finále nejel ani Jiří Slezák st., který měl po pádu tak zničený kotník, že už jet nemohl. Zlomený naštěstí nebyl.
2. místo Jiří Slezák ml.
3. místo Jaroslav Kýček
Foto z Chabařovic zde
Další foto zde

6. závod - 22.9. Svitavy
Tady to klukům tradičně jelo. Ve finále ale prokaučoval vítězství Jiří Slezák st. Celé finále vedl od startu až do výjezdu z poslední zatáčky. Vlčáci jedou za ním se okamžitě chopili situace - jeden ho podjel a jeden objel venkem a Jiří Slezák st. ve finále dojel celkem 3. Jaroslav Kyček kvůli zranění nejel.
2. místo Jiří Slezák ml.
3. místo Jiří Slezák st.


Závěr - sezóna 2018 byla celkově úspěšná. V celkovém hodnocení:
2. Jiří Slezák ml.
3. Jaroslav Kýček
4. Jiří Slezák st.
V příštím roce se zúčastníme ve stejné sestavě.


J.S. Veterán klub Mšeno