Jawa - Moto - ČZ VETERAN CLUB MŠENO - MS mopedů Stadion: XIV. MS 2018

Jawa - Moto - ČZ VETERAN CLUB MŠENO

MS mopedů Stadion: XIV. MS 2018

Tak, 14. Ročník MS mopedů ve Mšeně je minulostí. Letošní účast jezdců byla hodně slabá, celkem 20 jezdců – 11 origo a 9 speciálů. Velkou radost ovšem máme z diváků, kteří na závody stále chodí. Naštěstí slabší účast jezdců neměla vliv na atraktivnost jednotlivých jízd a takřka v každé jízdě se bylo na co koukat. Bohužel v jedné jízdě originálů – kdy je nižší výkon naháněn vyšším nasazením, došlo k ošklivé nehodě jednoho z jezdců, kdy moped po nekontrolovatelném smyku skončil v kotrmelcích a jezdec se následně ocitl v bezvědomí se zapadlým jazykem. Naštěstí záchranná služba byla pohotová, rychle poskytla první pomoc a následně byl jezdec přepraven vrtulníkem do nemocnice. Zraněnému jezdci přejeme brzké uzdravení. Poté se závod rozjel a následovalo ukončení základních jízd. Malé finále originálů se tentokrát jelo v pěti jezdcích – a to kvůli shodě bodů, přičemž vítěz postoupil do velkého finále.


Ve speciálech byla první trojka jasná, o čtvrté a páté místo se jezdci museli rozjíždět. Poté následovalo malé finále speciálů, které ovládl jezdec Tomáš Štěpánek st. a postoupil tak do finální pětky.


Letos diváky opět nadchl svou bojovnou jízdou americký jezdec Dereck Washington, který většinu jízd bojoval o první nebo druhé místo. Do závodění se zabral natolik, že ve třetí jízdě pokračoval i po odmávání cíle a jel stále na plný plyn. V následující zatáčce se vyválel, ale vzhledem k tomu, že to bylo až po odmávání cíle, nemělo to na pořadí žádný vliv a jízdu vyhrál – z čehož měl velikou radost. Ve velkém finále originálů se mu ovšem nepovedl start a celkově skončil až na pátém místě. Ve speciálech se klubovým jezdcům už od začátku lepila smůla na paty – hned na začátku se při tréninku vyválel Jiří Slezák ml. a následně mu jeho stroj vypověděl službu hned v první rozjížďce. Oprava se bohužel nezdařila. Jiří Slezák st. na tom byl o něco lépe, jelikož po odjetí základních jízd postoupil z třetího místa rovnou do velkého finále. Jeho stroj bohužel ve finále také stávkoval a nebyl schopen plynulého rozjetí, načež jezdec skončil na pátém místě.


Celkově vyšlo pěkné počasí a divácká účast byla hojná, bohužel jsme byli zklamání z malého množství jezdců. Příští rok se pokusíme vylepšit termín závodu – pravděpodobně na květen (pokud se nám vůbec podaří 15. ročník uskutečnit).


Fotky najdete zde