Jawa - Moto - ČZ VETERAN CLUB MŠENO - Flattrack: Flat track 2016

Jawa - Moto - ČZ VETERAN CLUB MŠENO

Flattrack: Flat track 2016

Zdravím všechny příznivce flat track závodů a Veterán klubu Mšeno. Máme po sezoně, přišel čas na menší shrnutí naší účasti na flat track závodech v roce 2016...

Po loňské zkušební sezoně jsme se do letošní vrhli v plné síle. Předně - postavil jsem ještě jeden závodní stroj, aby mi kryl záda :-). Dostala číslo 9. Já (Jiří Slezák st.) startoval na stroji s číslem 64.

Přes zimu jsem na ní poladil motor, takže získala ještě nějaké koně navíc a bylo to hned znát. V prvním letošním předzávodě v Chabařovicích jsem padal jako švestka, než jsem se vyšší výkon stroje naučil zkrotit. Skončil jsem čtvrtý - tak, jako celkově v sezóně 2015.

Motocykl s číslem 9 sedlal celou sezonu synátor - Jirka Slezák ml. Povedla se tak napůl. Jízdní vlastnosti poměrně dobré, ale motoricky nic moc - výkon jakž takž, jenže vyskakuje jednička. Což je při startech docela zásadní handicap. Nemluvě o tom, že hned při prvním předzávodě v Chabařovicích vylítaly po druhé rozjížďce výfukem pístní kroužky (trochu jsem předimenzoval díru výfukového kanálu).

První mistrovský závod v Divišově dopadl pro stroj č. 64 super - dojel jsem si s ním pro první místo. Další dva závody v Pardubicích a ve Slaném dopadly stejně - dvakrát první místo. To mě značně uklidnilo na zbytek sezony :-). Motorka jede parádně!

Číslo 9 mezitím dostalo nový píst a zmenšený výfukový kanál. V Divišově se to mlaďas ihned pokusil zúročit a získat první body na ploché dráze. Nezajel vůbec špatně, skončil těsně pod bednou. V Pardubicích i ve Slaném to dopadlo obdobně - jednou 5. a jednou 4. místo. Stále ještě s vyskakující jedničkou.

Do Liberce jsem s 64 přijel beze změn a bylo z toho druhé místo. Letos nejhorší výsledek. Ve Svitavách a Chabařovicích jsem si už zase jel pro vítězství. A bylo z toho i celkové vítězství v Poháru veteránů 2016.

Mladaš na čísle 9 se v Liberci trochu déle seznamoval s novým motorem, což zapříčinilo pád v poslední zatáčce finálového kola. Naštěstí bez následků na jezdci i stroji. Ve Svitavách zajel svůj standard - těsně pod bednou. Závod v Chabařovicích se mu pak povedl o to víc - konečně dal bednu (3. místo). V součtu celé sezony mu to vyneslo 3. místo v Poháru veteránu 2016.

Letošní flat track sezona tedy dopadla nad očekávání. První a třetí místo jsme na začátku absolutně nečekali. Přes zimu ještě poladíme stroj číslo 9 a uvidíme, co předvede konkurence v příštím roce.

Mnoho zdaru na závodech flat track 2017!

PS: Přikládám výsledkovou tabulku


Fotky ze závodu v Chabařovicích od uživatele chaba zde.

A ještě jedny od makowka72 zde.